Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sezóna 2011/12 KOMENTÁŘE + rozpis zápasů

V sezóně 2011/12 budeme hrát soutěže starších, mladších a nejmladších minižákyň.

Starší mini - ročník 99 a 2000, trenér Zatloukal, Hůlka

Mladší mini - ročník 2000 a 01, trenér Zatloukal

Nejmladší mini - ročník 2001 a ml., trenérka Drábková

Přehled zápasů 2011/12 

12.9. st. mini UP proti Hranicím 98  24:45

14.9. - ml. mini proti BCM 74:33

18.9. turnaj nejml. mini Příbor, 1.místo

29.9. nejml. mini proti PV 54:54

30.11. ml. mini proti Prostějovu kluci 2000  29:67

21.-22.4. Předkolo MČR st. mini

 

28.-30.4. MČR nejml. mini

 

8.-10. 6. Brandýský pohár ml. mini 

 

 

Starší minižačky SK UP Olomouc ve finálové „dvanáctce“  republiky

 

Je to necelý rok, kdy se začali dávat věci v kategorii 99/00 do pohybu a k domácím hráčkám ročníku 99 (Horká, Krejčířová, Poštolková, Erbenová) a některým 2000 se postupně přidávaly (ve spolupráci s okolními kluby) další hráčky (Lávičková, Holcová, Dohnalová, Ševčíková, Slivečková), které tento velmi málo početný tým doplnily. Prakticky bez společného tréninku tato sestava odjela na Brandýský turnaj, ze kterého si odvezla výborné 4. místo a dala tak základní stavební kameny pro tuto sezónu (2011/12). V průběhu soutěže OP se k týmu připojily další hráčky (Mejtská, Navrátilová, Tylichová).

Po úspěšné sezóně v OP se družstvo probojovalo mezi nejlepších 12 celků republiky a tento víkend se zúčastnilo kvalifikačního turnaje v Pardubicích o postup mezi nejlepších 6. Při absenci Poštolkové její místo nahradila Burešová, která jako naprostý nováček v týmu minižaček zapadla a určitě byla platná. I když se  nám postup nepovedl, přesto musíme být spokojeni. Výsledkově chybělo opravdu málo (12 bodů), ale popravdě nejlepší družstva U13 nám jsou ještě hodně vzdálená.

 

SK UP Olomouc – SBŠ Ostrava 50:51

Do utkání jsme nastoupili s obrovským respektem a nervozitou, která nás svazovala snad celou Q. Naštěstí v poslední minutě se hráčky trochu osmělily a se sirénou daly na 10:15. Ve druhé Q jsme soupeře dokonale přehráli, kdy hlavně Navrátilová svojí zarputilou obranou nutila kapitánku soupeře do ztrát a Dohnalová využívala své jasné výškové dominance a přidávala důležité body. Poločas 29:21. Ve druhé půli jako by nám pomalu docházela šťáva, soupeř se dotahoval a nakonec šel minutu před koncem do vedení o 5 bodů. Po T-O přišly rychlé 2 koše a po 2 neúspěšných soupeřových TH jsme měli k dispozici poslední útok (12s). Bohužel jsme nedokázali ani vystřelit na koš, takže vítězství pro Ostravu a my se sklopenou hlavou, ale po výborném výkonu do šaten… I přesto nejlepší zápas s Ostravou za poslední 2 roky. Po letošních výsledcích (-20 a -30) je toto určitě povzbuzení a motivace do dalších zápasů.

 

Plzeň – Sk UP Olomouc  51:42

V tomto zápase jsme nastoupili proti menší sestavě soupeřek. Podcenění z naší strany dokonale Plzeň využila a hned od začátku si vytvářela náskok, který v průběhu utkání narostl až na 15 bodů. Na tvářích některých tygřic byla vidět odevzdanost a nechuť se se soupeřem poprat a pokusit se stav utkání zlomit. Lavička opařená, mrtvo… Soupeři stačilo pouze házet dlouhé přihrávky za naše hráčky a každý druhý útok (1-0 nebo 2-1) proměnit.

 

Studánka Pardubice – Sk UP Olomouc 72:43

Do posledního utkání s vítězem skupiny jsme šli především s tím, že si chceme zápas užít, vyvarovat se nepřesných přihrávek a omezit ztráty míče, kterých bylo v předchozích utkáních opravdu dost.

Soupeř nás přehrál především tvrdostí v obraně a dobře nacvičeným přechodem do RP. Chytli jsme se až po vystřídání pardubické silné sestavy a s hráčkami roč. 2000 sehráli vyrovnanou partii.

 

Otázkou je, jaký by byl výsledek našeho týmu, kdybychom spolu mohli trénovat pravidelně v této sestavě? Během celého roku se to nepovedlo ani jedenkrát!!!

  

 

 

 

 

 

  

 

TJ Šumperk  -SK UP  38:49 (st. mini)

Body: Dohnalová 18, Erbenová T. 8, Holcová, Krejčířová 6, Navrátilová 4, Lavičková 3, Poštolková, Kožůšková 2.

TH: 30/13 !!!!

TJ Šumperk – SK UP  42:78

Body: Dohnalová 24, Tylichová 12, Holcová 10, Lavičková, Poštolková 8, Krejčířová 4, Poulíčková, Navrátilová, Schlosserová 2, Kožůšková 1.

TH: 26/9 !!!!

(pzn. Body nemusejí souhlasit, důvodem jsou shody čísel některých našich hráček)

 

Po velké herní odmlce jsme poslední dva zápasy oblastního přeboru st. mini sehráli proti Šumperku.

První zápas byl z naší strany neuvěřitelně utrápený. Nejvíc jsme „hořeli“ na doskoku pod vlastním košem. Několik opakovaných střel si soupeřky pohodlně doskakovaly a na třetí/čtvrtý pokus proměnily. V obraně jsme si neporadili s jednoduchou clonou, teprve ve druhém zápase jsme začali správně přebírat a soupeřky si míče už ukoply samy. Nejhorší asi byl náš přechod do protiútoku, nikdo se nechtěl rozběhnout a pokud už k tomu došlo, tak místo přihrávky jsme míč soptili sami pro sebe.  Pokud mělo toto utkání prověřit, zda jsme připraveni na předkolo ČR, tak jsme totálně propadli. Snad ostrá promluva v šatně, snad dobrá svačinka od maminky přispěly k tomu, že do druhého utkání nastoupil zcela jiný tým. Tým, který začal hrát tvrdě a jednoduše. Rychlý protiútok a jednoduché hoď-běž byli daleko účinnější zbraně než soupeřovo „nebasketbalové“ clonění, které jsme už měli přečtené a další nabídka, jak ohrozit náš koš bohužel nepřišla.

 

Příští víkend odjíždíme na předkolo MČR do Pardubic a potom nás čeká ještě Festival minibasketbalu ve Frýdku – Místku. Těmito dvěma turnaji uzavřou st. mini svůj poslední rok v mini kategoriích a od nové sezóny už v kategorii U14 (ml. žákyně).

 

 

 

Krnov – SK UP 32:46 (st. mini)

Body: Lavičková 8, Dohnalová, Ševčíková 6, Poulíčková 5, Poštolková 4, Krejčířová, Kožůšková 3, Slivečková, Navrátilová, Erbenová, Mejtská 2, Tylichová 1.

TH: 24:12 

Krnov  – SK UP 34:45

Body: Dohnalová, Ševčíková 8, Navrátilová 7, Musilová, Poulíčková, Erbenová 4, Lavičková 3, Slivečková, Poštolková, Tylichová 2, Mejtská 1

TH: 17/3 !!!!

Utkání s Krnovem nejsou pro náš oddíl nikdy příjemná. Od žen až po ty nejmladší to jsou vždy vyrovnané zápasy, ve kterých se dopředu jen těžko tipuje vítěz. Nejinak tomu bylo i na utkání st. mini. Dvě výrazná vítězství na domácím hřišti mohla sice napovídat, že v Krnově se utkání odehrají sama, ale opak byl pravdou. K vyrovnanosti utkání přispěly jarní prázdniny Kláry a Aleny, absence Maky a Terky a především naše „impotence“ v proměňování jasných tutových situací.

Krnovu můžeme závidět jasně vyšší sestavu družstva, u nás může výškou zatím konkurovat jen Peťa s Bárou, zbytek musí dřít a dřít v obraně a nestále být aktivní směrem dopředu (vybíhání, hra 1-1).

Cílem, který se podařilo splnit, bylo odvést si z Krnova alespoň 1 vítězství a poprat se tak o dobrý turnaj, který bude představovat kvalifikace (předkolo) MČR a snad i zajištění žákovské ligy i v následujícím roce.

V prvním utkání jsme si hned od začátku vypracovali mírný náskok, který se soupeřkám nepodařilo už dohnat. Bohužel chyběl zatlouci ten poslední hřebíček (Terka E. asi 3x sama zprava, Pouli a Terka M. opět několikrát samy pod košem), aby se soupeřky zlomily! Velmi dobrý výkon předvedla Dominika L., která především v 1Q stála u rozhodujícího náskoku. Bohužel stejně jako Bára doplatila na hloupé osobní chyby, které obě poslaly předčasně na lavičku.

Mezizápasová radost jako by nám „opila“ hlavy a nástup do druhého utkání byl katastrofický. Po 3 min 10:1 a výkon hráček na ručník. Po T-O se hra urovnala a košem Dominiky v posledních sekundách jsme se dotáhli na přijatelných 15:8. Potom už soupeři došly síly a bod po bodu jsme získávali skóre na naši stranu. Alena nechala už lyžáky v šatně a začala opět běhat na svém standartu. I když nepřidala moc bodů, byla jednou z tahounek družstva.

I přes dvě výhry se výkon nesmí přechválit. Drhne především řešení situací 1-1 a zapojení do pohybu hráček, které zrovna nedrží míč. Tentokrát se nám nepovedlo využít ve hře naše „vyšší“, samy si nedokázaly pozici (místo) vytvořit, a když už, tak jsme jim míč neposlali… Je stále na čem pracovat!  

 

 

UP – Krnov  52:47 (ml. mini)

UP – Krnov 40:66

 V sobotu jsme přivítali na domácí palubovce soupeře z „první trojky“ soutěže – Krnov. Letos máme s tímto soupeřem zápornou bilanci, proto jsme se chtěli alespoň v domácím prostředí pokusit o vyrovnaný zápas. Po delší pauze se k nám přidala Terka Holcová, která to měla hodně těžké především v obraně – Zuzka Janovská (č. 12) byla přece jenom nad její možnosti, to se projevilo hlavně v druhém utkání, kdy dala přes 20 bodů.

První utkání bylo velmi povedené. Hned od začátku jsme si vypracovali dostatečný náskok, který soupeř až do konce utkání marně likvidoval. Ne za útok, ale za obranu se musí pochválit. Vyšší soupeřky se podařilo udržet dál od koše, rozehrávačky byly pod neustálým tlakem (asi i z proto už nebyly ve druhém utkání síly) a ze zisků jsme lehce přečíslovali a dali důležité „lehké“ body.

Ve druhém zápase už jsme marně hledali sílu, která by nás držela v boji o vyrovnanější výsledek. Jednoduché clony na míč a následný sběh hráčky směrem ke koši byla účinná zbraň trenéra hostí. K tomu se přidají naše „kopcovité“ přihrávky a bohužel hodně místa pro krnovské věže pod košem.

 

 

 

 

SK UP – Přerov 74:22 (st. mini)

Body: Dohnalová 17, Ševčíková 12, Lavičková 10, Poulíčková, Rašková 8, Erbenová T. 6, Podlahová, Slivečková 4, Kožůšková 2, Mejtská 1

TH: 9/4

SK UP – Přerov 59:25

Body: Dohnalová 21, Podlahová 14, Ševčíková 10, Erbenová, Lavičková, Poulíčková 4, Kožůšková 2

TH: 8/5

Starší minižačky přivítaly na domácí palubovce soupeřky z Přerova. Po nepovedeném zápase v Rožnově měly co napravovat.

První sestava neměla příliš mnoho práce, jasná převaha proti mladší a nevyhrané sestavě soupeřek a ovládla své části hned od úvodního rozskoku.

Druhá sestava už to „zadarmo“ neměla. Nejvíce problémů jsme měli s Chmelovou a Vodičkovou, které svojí sehraností získaly hodně míčů a v útoku stačila klasika „hoď-běž“ a byli jsme v problémech. Růža v prvním zápase ještě byla v obraně pozorná, bohužel ve druhém utkání nechala 7čku rozstřílet na 13 bodů.

Asi nejhorší část jsme předvedli v poslední Q druhého utkání, kterou jsme prohráli 0:16!!! Kdyby to aspoň bylo zlepšenou hrou soupeře, bohužel bylo to především naší neplodností v zakončení. Nepřipravená a zbrklá střelba + zakončení z levé strany byl dárek pro soupeřky.

 

 

 

TJ OP Prostějov – SK UP 81:35 (ml. mini)

Body: Rašková, Štursová, Kožůšková 6, Schlosserová, Podlahová, Poulíčková 4, Krátká, Musilová 2, Filipcová 1

TH: 14/9 !!!

TJ OP Prostějov – SK UP  78:30

Body: Kožůšková, Rašková 7, Musilová 6, Schlosserová, Poulíčková 4, Štursová 2

TH: 16/4

Možná někteří čekali opět vyrovnaný zápas do poslední minuty (jako tomu bylo u nás), ale opak byl pravdou. Nemoci a zranění některých hráček nás poslaly do Prostějova v podstatě jen povinně odehrát dvě utkání a nezranit se. Bohužel, ani to jsme nesplnili a kromě modřin si přivezla Míša i zvrtnutý kotník.

Největším problémem bylo vypořádat se výškovou/váhovou převahou soupeřek pod oběma koši, naší (ne)přesností v uvolnění a především chutí postavit se lepšímu soupeři. S Bruntálem to se to hraje, ale jakmile mě někdo tvrdě brání, raději odevzdám míč, než abych si šel pro faul. Utkání se povedlo jen kapitánce Koži, naopak velkým zklamáním byl přístup Aničky P.

 

 

 

SK UP – OSK A  31:36 (ml. mini)

Body: Rašková 9, Štursová 7, Podlahová 5, Poulíčková, Kožůšková 4, Erbenová 2, Schlosserová 1

TH: 18/6 !!!

 

SK UP – OSK A  58:72

Body: Podlahová 16, Poulíčková 12, Musilová 10, Rašková 9, Zezulová, Štursová 4, Schlosserová 3

TH: 11/4 !!!

 

Nedělní slunečné dopoledne přineslo na „Pasterce“ slušný sportovní zážitek. Fanoušci/rodiče obou družstev oděni do týmových barev vytvořili velmi příjemnou atmosféru a oba zápasy hnali své barvy dopředu.

První utkání přineslo nepřesnosti na obou stranách. Konečné skóre je důkazem velkého množství ztrát a zahození neuvěřitelného počtu jasných střel. Na naší straně především zakončení z levé strany pravou rukou nebo dvojtakt přímo do desky bez jakékoliv volby správného úhlu. I přesto jsme soupeře nenechali nikdy utéct a neustále drželi přijatelný výsledek. V závěrečné Q jsme se pokusili dotáhnout, ale zkušená rozehrávačka Růža už si vše pohlídala a navíc přidala 6 bodů z 8…

Druhé utkání bylo daleko více vedeno po útočné stránce, do obrany už se chtělo jen málokomu. Bohužel k vítězství chybělo hodně – především krytí míče, kdy soupeřkám driblujeme pod nosem a doufáme, že to vyjde, přihrávky „nikomu“, udržení pozornosti v obraně déle jak 5 min. a také herní vyzrálost, která byla u soupeřek (počtem tří) o pár kroků před námi.

 

I přes 2 prohry to byly daleko příjemnější a líbivější zápasy z naší strany než v říjnu na Stupce.

 

 

 

SK UP - Prostějov 17:63 (st. mini)

Body: Štursová, Dohnalová 4, Slivečková, Ševčíková, Erbenová, Mejtská 2, Rašková 1

TH: 8/3

 

SK UP - Prostějov 26:82

Body: Poulíčková 6, Ševčíková, Lavičková 4, Poštolková, Štursová 3, Rašková, Kožůšková, Mejtská 2, Erbenová 1

TH: 8/4

 

Druhou polovinu OP st. mini jsme začali na domácí palubovce proti kompletnímu družstvu Prostějova. Rozdíl mezi oběma družstvy byl znát hned od 1. min. Dá se rozdělit na dva faktory. Tím prvním bude určitě herní stránka. Pokud se nám už podaří dostat na soupeřovu polovinu, další fáze "postupného" útoku je nulová. Postavení hráček je chaotické, místo uvolnění prostoru si zavazíme navzájem. Úplně se vytratila hra 1-1, za celý zápas jsme získali sotva 10 faulů, bojácnost (až na malé výjimky) nás svazovala. Bohužel hráčky věkově "vyrovnané" soupeřkám zahrály pod svou úrověň, naopak zápas držely jejich mladší kolegyně - není trochu zvláštní, že nejvíc bodů za dva zápasy dá mladá Štursi (01)???. Druhým faktorem je samotná tělesná vyspělost hráček. Zatím co my máme projev prvního stupně, soupeřky už končí devítku. Posilovat, zpevňovat a běhat, bez těchto věcí to určitě nepůjde!

 

 

SK UP – Bruntál  65:14 (ml. mini)

Body: Podlahová 14, Poulíčková 11, Štursová 10, Rašková, Filipcová 8, Musilová 4, Schlosserová 3, Kožůšková, Szabó 2, Erbenová 1

 

TH: 28/7 !!!!

 

SK UP – Bruntál 93:11

Body: Poulíčková 19, Kožůšková 16, Podlahová 14, Rašková 10, Schlosserová 8, Erbenová 5, Štursová, Krátká, Musilová, Machková 4, Filipcová 2, Zezulová 1

 

TH: 42/11 (to je opravdu bída)

 

První polovinu soutěže mladších mini jsme uzavřeli dvěmi jasnými výhrami proti nováčkovi z Bruntálu. Víc než dvě výhry je příjemnější, že jsem v zápasech mohl „protočit“ všechny hráčky a zapojit jak ostřílené tygřice tak i pár holek - začátečnic.

V prvním utkání jsem nebyl spokojen se spoustou zahozených střeleckých pokusů, asi dáno nekoncentrovaností a jasným průběhem utkání. I přesto toto není omluva a varování pro všechny – ve druhé polovině soutěže nás čekají hned z kraje opět těžcí soupeři a jakékoliv polevení je hned potrestáno.

Ve druhém utkání musím pochválit spolupráci hlavně dvojice Pouli/Koži, které si opravdu rozuměly a v útoku své soupeřky několikrát jasně přehrály.

Velkým vykřičníkem pro nás je úspěšnost trestných hodů (28/7, 42/11).

Zatím nám patří 4.místo, pokusíme se v nadcházejících odvetách dostat na 3.?

 

SK UP Olomouc – TJ MEZ Mohelnice   64:24   (20:6, 32:10, 50:17)Podlahová 20, Filipcová 16(1/0), Štursová 14, Belaníková 8, Erbenová 4(1/0), Krátká 2(2/0), Hrabalíková, Myšková, Kovaříková, Černá K. a G., Szabó

 

 

SK UP Olomouc – TJ MEZ Mohelnice   54:19   (20:5, 36:9, 50:15)Podlahová 20(2/2), Štursová 11(1/1), Filipcová 10, Erbenová 9(2/1), Krátká 4, Hrabalíková, Myšková, Kovaříková, Černá K. a G., Belaníková, Szabó

Lipník – SK UP  51:59 (ml. mini)

 

 

Body: Podlahová 10, Musilová, Štursová, Krátká 8, Kožůšková 7, Szabó, Filipcová 6, Poulíčková, Machková, Rašková 2.

TH: 10/3

 

Lipník – SK UP   51:63 pp.

Body: Poulíčková 14, Štursová 10, Podlahová 8, Kožůšková 5, Machková, Musilová, Filipcová, Schlosserová, Rašková 4, Szabó, Krátká 2.

TH:18/5

 

Už pohled na tabulku soutěže napovídal, že nás v Lipníku nečeká nic lehkého. To se potvrdilo i na hřišti.

 

Oba dva zápasy si byly hodně podobné. Ani v jednom se nám totiž nepodařilo zachytit úvod a dotahování soupeřek šlo ztěžka. Hodně nás brzdily naše vlastní chyby, buď ve špatném/vysokém/přenášeném driblingu nebo v pomalé přihrávce. Také obrana byla v některých úsecích hodně žalostná. Některé hráčky chtějí bránit jen míč, ale že je jejich soupeřka nebráněná, jim moc těžkou hlavu nedělá. V prvním utkání zahrála velmi dobře Verča S. a také Anička K., která se snažila být hodně aktivní v obraně a v útoku i agresivní!

Ve druhém utkání jsme se dočkali letošního druhého prodloužení. Popravdě k němu nemuselo vůbec dojít, kdybychom proměnili alespoň jeden šoupák z 10 pokusů v poslední Q. Po timu soupeře jsme dostali koš 5 s před koncem po pěkné kombinaci (bohužel zase ta diskutovaná CLONA v mini kategoriích…). Nicméně v prodloužení už se hrálo jen na jeden koš, tlak na soupeřky byl obrovský, škoda že to tak nebylo v normální hrací době. Velmi dobrý výkon a pochvalu za obě utkání si zaslouží Naty M., která neustále visela na své hráčce a hru ji velmi znepříjemnila.

Pozn. na závěr – po operaci nastoupila ke svému prvnímu letošnímu utkání Maky Rašková, dokonce zaznamenala i své první body.

 

 

 

SK UP – Krnov 70:37 (st. mini)

Body: Dohnalová 13, Tylichová 11, Slivečková 10, Kožůšková, Navrátilová 9, Ševčíková 7, Podlahová 6, Štursová 3, Lavičková 2

TH: 36/14  (oproti Ostravě zlepšení, ale i tak slabé)

 

SK UP – Krnov 49:30

Body: Dohnalová, Navrátilová, Ševčíková 8, Tylichová 6, Krejčířová, Slivečková 5, Poulíčková 4, Lavičková 3, Erbenová 2

TH: 17/5

 

Jako na houpačce se jeví výkony našeho družstva starších minižaček. Před týdnem v zápase s Ostravou jsme si oba zápasy prohráli sami vlastními chybami, kdy nás nejvíce sráželo uvolnění pro míč a samotné vyrovnání se s tvrdou a nekompromisní obranou Ostravy.

 

Do zápasů s Krnovem jsme šli s tím, že tyto chyby musíme minimalizovat, vážit si vybojovaného nebo doskočeného míče a zaměřit se první přihrávku.

Samotné zápasy byly od začátku pod naší kontrolou. Velmi dobrou obranou hned na útočné polovině jsme soupeře nutili do chyb (tady je potřeba obrovsky pochválit A. Navrátilovou, která se zakousla do hráčky č.15 a získala spoustu míčů), které jsme trestali z přesilových situací. Při absenci Peti P. jsme kromě Báry byli zase menší, nicméně na doskoku to znát nebylo. Tady je nutno pochválit i naše nejmladší (Verču a Aničku), které ohromně pomohly v obraně a navíc dokázaly přidat nějaký ten bod.

Pokud nám vydrží bojovnost o každý míč a hlavně odhodlanost nedat soupeři nic zadarmo, budou s námi mít problémy nejen družstva, jako je Krnov.

 

 

OSK B – SK UP 15:89 (ml. mini)

Body: Dosedělová, Krátká 16, Štursová, Erbenová 12, Machková, Poulíčková, Podlahová 6, Filipcová, Schlosserová 4, Šindlerová 3, Belaníková, Zezulová 2

TH: 21/4 !!!!

 

OSK B – SK UP 10:105

Body: Podlahová 22, Filipcová, Poulíčková 14, Štursová 13, Krátká 10, Dosedělová 9, Schlosserová, Belaníková 4, Erbenová 3, Szabó, Šindlerová, Zezulová 2

TH: 18/5 !!!!

 

Zápasy s pro nás už tradičním soupeřem nepřinesly nic nového. Družstvo soupeřek oproti loňskému roku se začíná orientovat na hřišti, ale rok až dva, které máme „náskok“ je stále vidět. Hlavně v uvolnění pro míč a v ovládání míče jsme měli navrch. Jako přínos beru to, že jsem v zápasech mohl dát plno minut i hráčkám, které toho zatím moc neodehrály. Zlepšení bylo vidět u Anežky, která už má tah na koš, ale zatím ještě neumí driblovat a dívat se na situaci na hřišti současně, proto propásne vhodný moment k přihrávce. Bela byla hodně vidět především v útoku, správné postavení v obraně jí zatím nic neříká, ale to časem přijde a náš nováček Julča se zatím rozkoukávala na hřišti, ale s míčem se moc nepotkala.

 

 

OSK Olomouc „B“ – SK UP Olomouc 11:91 (3:23, 3:41, 5:64)
Podlahová 20(4/1), Belaníková 15(6/3), Krátká 15(4/1), Erbenová 13(2/1), Filipcová 12(2/0), Szabó 10, Nemerádová 4, Hrabalíková 2, Myšková, Salamonová, Kovaříková, Černá G.

OSK Olomouc „B“ – SK UP Olomouc 2:106 (0:17, 0:49, 2:70)
Podlahová 25(4/1), Filipcová 18, Krátká 17(3/1), Belaníková 15(3/1), Szabó 8, Nemerádová 8, Černá G. 6, Erbenová 5(5/1), Hrabalíková 2, Salamonová 2, Kovaříková, Myšková

Proti začínajícím soupeřkám si naše zkušenější hráčky v pohodě zastřílely, ve všech činnostech byly lepší (mají také 2 roky trénování a hraní za sebou). Chválím je za stálou snahu hrát rychlý protiútoku. Nejvíc ale musím ocenit, že se snažily hrát i se svými méně zkušenějšími spoluhráčkami. Pro ty byla utkání velmi užitečná a především ve druhém zápase se všechny snažily předvést své maximum. Každá měla spoustu šancí vyzkoušet si driblovat, přihrát a vystřelit na koš. Na nováčcích, kteří pravidelně hrají byl vidět velký pokrok v orientaci ve hře.

 

Hranice - SK UP 26:74, 27:59 (ml. mini)

 

Na utkání v Hranicích jsme odjížděli v plném počtu 15ti hráček. Soupeř byl tvořený velmi "různověkou" sestavou 2000-04, tomu také odpovídá konečné skóre zápasu. Nicméně utkání to nebylo úplně hladké. Hlavně ve druhé pětce nás zlobila "naše" stará známá Eliška L., která proměnila prakticky každý pokus. S ní si nevěděla rady ani Maruška ani Štursi. Naopak velmi dobrý výkon u nás předvedla Kačka E. (obrana Kubešové) a také konečně kapitánka Koži se prosadila bodově! Bohužel nás stále brzdí proměňování jasných situací a trestné hody, které byly ve 2. zápase 39/16... Na minikoše z bližší vzdálenosti je to opravdu bída.

 

 

 SK UP Olomouc – TJ OP Prostějov 60:32 (20:7, 34:18, 51:24) (nejml. mini)
Podlahová 28(2/0), Dosedělová 8(2/0), Štursová 5 (2/1), Krátká 4(12/2), Filipcová, Nemerádová, Belaníková 4, Szabó 2, Erbenová 1(2/1), Hrabalíková, Kovaříková, Macourková, Černá G. a K.

SK UP Olomouc – TJ OP Prostějov 80:39 (23:6, 41:18, 57:33)
Podlahová 27(2/1), Štursová 17(6/3), Dosedělová 13(4/1), Filipcová, Krátká 6, Szabó 5(2/1), Erbenová 4, Belaníková 2, Nemerádová, Macourková, Hrabalíková, Kovaříková, Černá G. a K.


Očekávané drama se nekonalo, od začátku jsme se ujaly vedení a postupně ho navyšovaly. Přehrály jsme soupeře především v doskakování pod oběma koši, v rychlém přechodu na útočnou polovinu a také v bojovnosti. Díky tomu a úspěšnějšímu zakončování jsme vyhrály oba zápasy velkým bodovým rozdílem. I když na pohled byla hra relativně vyrovnaná a bylo i několik úseků hry, kdy nás soupeř přehrával.
Konečně jsme byly ve velkém počtu a mohly tak pravidelně střídat. Všechny hráčky dostaly dostatečný čas na hřišti. Zápasy se povedly Podlahové, která se prosadila nejen bodově,ale zejména v druhém zápase přidala i slušnou obranu. Pochvalu ale zaslouží celé družstvo, všechny hráčky se snažily a bojovaly.

 

 

Krnov – SK UP  66:50 (ml. mini)

Body: Poulíčková, Štursová 11, Musilová 6, Podlahová, Krátká, Dosedělová 4, Erbenová 3, Schlosserová, Szabó 2, Kožůšková 1

TH: 20/9

 

Krnov – SK UP  79:50

Body: Dosedělová 12, Kožůšková 8, Musilová, Filipcová 6, Poulíčková 4, Schlosserová, Krátká 3, Šindlerová, Podlahová, Štursová, Erbenová 2

TH: 14/8

 

Trošku netradičně v neděli odpoledne jsme odehráli další 2 utkání v Krnově. Utkání, které se sice konečnými výsledky nepovedla, ale mně se velmi líbila. Sympatické je, že máme vyrovnanou sestavu, kdy každá hráčka je schopna ohrozit koš. A navíc daných 50 bodů je nad „plán“.  Nebudu se snad vymlouvat, když na adresu soupeřek přidám jejich neohrabané clonění, kdy rána loktem pod žebra nepotěší nikoho a pokud to rozhodčí hodlají tolerovat, pak to nechápu a pevně doufám, že projde změna navrhovaných pravidel! Bohužel většina košů padla právě z těchto situací.

Na naší straně byla největším problémem pozornost – hodně tým sráží, když vydržíme 5 min. koncentrovaně hrát, potom přijde zkrat/výpadek a rázem je tu šňůra 10 bodů a je „po zápase“.

 

SK UP – Prostějov 57:63 (ml. mini)

Body: Poulíčková 14, Zezulová, Kožůšková 6, Dosedělová, Filipcová 5, Musilová, Štursová, Schlosserová, Krátká 4, Podlahová 3, Erbenová 2

TH: 29/15

 

 SK UP – Prostějov  67:68 pp.

Body: Poulíčková 20, Štursová 12, Filipcová 8, Kožůšková, Podlahová 6, Zezulová, Schlosserová 4, Dosedělová, Musilová, Erbenová 2, Krátká 1

TH: 24/7 !!!!!!

 

Dva velmi povedené zápasy sehrály ml. minižačky na domácí palubovce proti favoritu soutěže z Prostějova. Nutno přiznat, že jak soupeři tak nám pár hráček chybělo. To ale určitě neshazuje úroveň ani kvalitu utkání.

Sám jsem byl zvědavý, jak se po předchozí „nadílce“ na OSK naše hráčky oklepou a postaví se ještě kvalitnějšímu soupeři. Překvapení přišlo! Nasazení, bojovnost a hlavně už i trochu basketbal byl z naší strany vidět né poločas, ale obě dvě utkání.

Průběh obou zápasů byl podobný, kdy první pětka držela se soupeřem krok a druhá pětka malinko pokulhávala (alespoň první poločasy). Podařilo se nám vyvarovat zbytečných ztrát a hlavně v obraně jsme byli pozorní. Těžko říci, jak by se utkání vyvíjela, kdyby se nám podařilo proměnit alespoň 20% jasných podkošových střel (o TH ani nemluvě). Ale na KDYBY se nehraje, proto je potřeba se do dalších utkání poučit z vlastních chyb – zakončení musí být střelbou o desku ze správného úhlu a ne vymýšlet vlastní metody!

Prodloužení ve druhém utkání už bylo buď/nebo. Než se vyfaulovala Burešová (č. 16), stačila nám nasázet 6 bodů, které jsme teprve po jejím odchodu začali stahovat. Nakonec to nevyšlo, ale i přesto to byla 2 povedená utkání, která se musela líbit!

 

 

 

Vítězství vypadají podle skóre dost jednoduše, ale skutečnost byla o trochu jiná. Většina košů padlo po rychlém protiútoku nebo samostatné akci. Nebylo k vidění příliš kombinací a přihrávek do lepších pozic. Když se nám nepodařilo zakončit rychlým protiútokem, tak jsme nebyly schopné porazit odstoupenou mohelnickou obranu. Obejít svého obránce se většinou povedlo, ale pak jsme narážely do dalších dvou nebo i tří obránkyň čekajících pod košem.

Celkově byla hra dost těžkopádná. Přesto nemohu holkám upřít snahu a bojovnost. Díky tomu jsme se mohly radovat z dalšího vítězství.

Tentokrát vyzdvihnu i jednotlivce. Míša a Podlaha byly velmi aktivní v útoku a při zakončování, Štursi hrála maximálně nesobecky a snažila se přihrávat všem svým spoluhráčkám, Verča bránila nejšikovnější hráčku soupeřek a zvládla to na výbornou, Kačka E. a Bela bojovaly o každý míč v obraně i v útoku. Majda zaslouží pochvalu, že překousla svou nevolnost a na hřišti bojovala co to šlo. Z nováčků se bohužel nepřidal nikdo bodově, ale všechny chválím za maximální snahu, a to především v obraně.